V Maraton „Pieszo i Rowerem Dookoła Lubina” (czwartek, 21 sierpnia 2014 23:49)
Konsumencie nie daj się nabrać (czwartek, 21 sierpnia 2014 13:33)
Ulica Mickiewicza doczeka sie przebudowy (czwartek, 21 sierpnia 2014 12:21)
Łowcy Przygód. Chemiczna plaża - video (czwartek, 21 sierpnia 2014 11:42)
Złodziej okradł złodzieja (czwartek, 21 sierpnia 2014 11:14)
Samorządowy kalendarz wyborczy (środa, 20 sierpnia 2014 22:56)
„BEZ TABU” w Kinie Helios (środa, 20 sierpnia 2014 13:54)
Na podwójnym gazie prosto w płot (środa, 20 sierpnia 2014 13:14)
Pozytywnie zakręceni poszukiwani do Nagrody Ludwika (wtorek, 19 sierpnia 2014 22:28)

Sukcesy pływaków z Rudnej podczas Zimowych Mistrzostw Polski w Pływaniu

Email

Sport

Dekoracja Ewy WęckowskiejPodczas dwóch ostatnich weekendów rozegrane zostały Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów w kategoriach 14 (Olsztyn ), 16 ( Gliwice ) i 17-18 lat ( Kraków ). We wszystkich tych zawodach udział wzięli zawodnicy UKS Shark Rudna. Jak się okazało z ogromnymi sukcesami!

W dniach 01-03.03.2013r na przepięknej pływalni Aquasfera w Olsztynie rywalizowali najlepsi 14-letni pływacy w Polsce. Wśród 480 zawodników blisko 120 klubów była reprezentantka Rudnej Ewa Węckowska, która stała się objawieniem mistrzostw. Ewa zdobyła srebrny medal i tytuł Wicemistrzyni Polski w konkurencji 100 m stylem dowolnym z czasem 56,71. W konkurencji 50 m stylem dowolnym zajęła IV miejsce ( 27,38 ) przegrywając brąz o 0,02 sekundy! Wartościowy wynik uzyskała również w stylu grzbietowym na dystansie 50 m uzyskując czas 31,52 co dało jej V miejsce w Polsce. Efektem wspaniałych występów Ewy jest powołanie do Reprezentacji Polski na wielomecz pływacki, który odbędzie się w połowie kwietnia w Poznaniu, a udział w nim wezmą reprezentacje Brazylii, Ukrainy, Serbii, Turcji, Słowacji, Izraela, Cypru i Szwajcarii, Portugalii oraz Polski.

W dniach 08-10.2013r do walki stanęli juniorzy starsi. W Gliwicach odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 16 lat. UKS Shark Rudna reprezentowała Anna Romanowicz, Która w każdym dniu rywalizacji kwalifikowała się do ścisłych finałów osiągając wspaniałe rekordy życiowe.

W tym samym czasie w Krakowie odbywały się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 17-18lat. Jedną z „gwiazd" tych zawodów okazała się być zawodniczka Sharka, Katarzyna Kita. Kasia została Mistrzynią Polski na dystansie 50 m stylem dowolnym z fenomenalnym czasem 25,81 !!! Nie poprzestała na tym i w trzeci dzień zawodów potwierdziła wspaniałą formę zdobywając srebrny medal na dystansie 100 m stylem dowolnym z czasem 56,66! Zostając tym samym Wicemistrzynią Polski w tej konkurencji.

Sukcesy osiągnięte przez Kasię w Krakowie są ukoronowaniem jej bogatej kariery juniorskiej gdyż w przyszłym roku przyjdzie się jej mierzyć już z seniorkami i to nie bez szans bo osiągnięty przez nią wynik na 50 m stylem dowolnym dałby w tegorocznych mistrzostwach seniorów III miejsce...

Kolejny srebrny medal na tych mistrzostwach dla Sharka zdobył Piotr Ludwiczak w konkurencji 50 m stylem grzbietowym przegrywając złoto o 0.01 sekundy! Piotrek był jeszcze w finale 50 m stylem dowolnym gdzie ostatecznie zajął V miejsce z czasem 22,95.

Z dobrej strony pokazali się również inni zawodnicy Sharka. Damian Wertepny, Bartosz Hoderny, Jakub Kozioł i Bartłomiej Taczański startowali w finałach swoich konkurencji poprawiając znacznie swoje rekordy życiowe. Dobra forma chłopców widoczna była podczas biegów sztafetowych, w których zawodnicy, mimo, że mają po 17 lat i musieli rywalizować ze starszymi, zajęli dwa razy V miejsce i raz VI. Udane starty odnotowali również Damian Jurczyk i Michał Lepka znacznie poprawiając swoje rekordy życiowe.
Jeszcze w trakcie przygotowań do serii Mistrzostw Polski została ogłoszona Kadra Narodowa Seniorów na rok 2013, w której skład weszło czterech zawodników klubu z Rudnej: Katarzyna Kita, Ewa Węckowska, Marcin Piekarski i Piotr Ludwiczak. Wraz z zawodnikami ogłoszono kadrę trenerską kadry narodowej. Jednym z trenerów Kadry został na co dzień trener UKS Shark Rudna, trener Kasi, Ewy i Marcina pan Adrian Szajnicki.

Serdeczne podziękowania od Zarządu Klubu oraz rodziców i trenerów za wsparcie i pomoc w codziennej działalności dla Pana Zbigniewa Grabowskiego Dyrektora Zespołu Szkół w Rudnej, Pana Józefa Marciniszyna Dyrektora I LO w Lubinie, Pana Władysława Bigusa Wójta Gminy Rudna, Bernarda Langnera Dyrektora Centrum Kultury w Rudnej, Pana Michała Adamczeskiego trenera przygotowania na lądzie, Zarządu Clubu Fitness Pure Premium, Fundacji Polska Miedź, Pana Marka Wróbla właściciela firmy DEX oraz wszystkich, którzy pomagają i dopingują...